Google Partners aslında Google Ads reklamlarını yöneten ajansların Google iş ortağı olmalarını sağlayan online bir platformdur. Bu platformun amacı Google’ın ajanslarına özel eğitim vermesi, konferans veya zirveler yapması, çeşitli ödül programlarına dahil etmesi ve onlara teknik destek vermesidir.

Sadece ajansların yanı sıra bireysel olarak siz de Google Partners’a kayıt olabilir, yönettiğiniz hesaplar için destek alabilirsiniz.

Google son dönemde iş ortaklarını partner ve premier partner olarak iki ayrı sınıfa ayırdı. Burada Premier Partner’lerin çok daha fazla avantaja sahip ayrıcalıklı ajanslar olduğunu belirtmekte fayda var.

Google Partners Avantajları

Bu topluluğa katılmanın veya içerisinde yer almanın 3 ana avantajı vardır.

Google Partner rozeti: Bu rozet sizin Google tarafından gerekli yetkinliğe sahip olduğunuzu dijital olarak gösteren bir rozettir. Bu rozete sahip olup onu korumak şirketinizin temel amacı olmalıdır. Bu sayede gerekli ödül programlarına katılabilir, ayrıcalıklı bir ajans olarak Google’ın gözünde yer alabilirsiniz.

google partner

Şirketinizin uzmanlıklarını gösterme: Eğer bir iş ortağıysanız o halde sizin hangi reklam modellerinde uzman olduğunuzu, kaç kişinin bu konuda yetkin olduğunu potansiyel müşterilerinize kanıtlayabilirsiniz. Şirket uzmanlıkları bu noktada itibarınızı arttırmaktadır.

Özel tekliflerden yararlanma: Google’ın düzenli olarak yaptığı yarışmalar, etkinlikler veya dijital pazarlama eğitimlerinden yararlanabilir. Hesaplarınız için ücretsiz bakiye yükleyebileceğiniz kuponları temin edebilirsiniz.

Yeni (Beta) ürünlerden faydalanma: Yönettiğiniz hesaplarda uygulayabileceğiniz henüz yeni reklam modellerini Google ilk olarak Partner ajanslarına açmaktadır. Dolayısıyla henüz rekabet çok az olduğu için bu reklam modellerinden markalarınıza ciddi dönüşler sağlayabilirsiniz.

Bu arada hali hazırda bir Google Partner’i olmasanız bile normal bir hesap veya müşteri merkezim hesabı açabilir, buradan markalarınızı yönetebilirsiniz.

Fakat dediğim gibi daha fazla imkana ve desteğe kavuşmak için mutlaka bu programa kayıt olmanızı tavsiye ederim. Şimdi avantajlara biraz daha derinlemesine bakalım, hangi rozette nasıl imkanlarınız olduğunu şu şekilde özetleyebiliriz.

İlgili Yazı:  Google Merchant Center Ürün Ekleme

google partner avantajları

Google Partners’a nasıl kayıt olunur?

Bunun için hızlıca yapmanız gerekenleri aşağıda açıklıyorum. Öncelikle şu linkten kayıt olmanız gerekiyor.

google partners kayıt ol

Gmail adresinizle kayıt ol’a tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir uyarı gelecektir.

google partners kayıt ol yönetici hesabı

Çalıştığınız ajansın yönetici hesabına bağlı olacak veya bu mail üzerine Google müşteri merkezi hesabı açmanız gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra gerekli sertifikasyonları tamamlayıp profilinizi oluşturabilirsiniz. Sonrasında Google İş Ortağı paneline girdiğinizde sizi aşağıdaki göstergeler karşılayacaktır.

google partners ajans

Bu rozetinizi sitenize ekleyebilir, uzmanlıklarınızı tüm kullanıcılara gösterebilirsiniz.

Ayrıca size özel promosyon tekliflerinizi, kuponlarınızı ve geçmişte nelerden yararlandığınızı içeren özet tabloyu görebilirsiniz.

google partners fırsatlar

Google Partners ile ilgili söyleyeceklerim şimdilik bunlar, siz eğer bir marka olarak ajansla çalışmak istiyorsanız mutlaka bir Google Partner ajansını tercih edin. Hatta en üst seviye olan Google Premier Partner ajanslar bu işi en iyi yapan, tecrübesi ve yönettiği bütçeleri yüksek ajanslardır, bunlarla çalışmanız faydanıza olacaktır.

Bir ajansın amacı sizi hedefinize daha kısa sürede ulaştırabilecek, hızlı aksiyon alabilen, tecrübeli kişilerden oluşmasıdır.

Bu noktada sorularınız olursa her zaman yorum kısmına yazabilirsiniz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya yazınız